15.7.2009
Zpráva ze zájezdu KČT při SZŠ a VZŠ Alšovo nábřeží 6, Praha 1 Slovensko 2009 Pořádaného ve dnech 3. – 12.7.2009 |
Pá 3.7. | Po naložení autobusu, výměně žárovek u vleku a osvěžující koupeli odjíždíme v 19,15 z naší loděnice v Motole směrem na Slovensko. |
So 4.7. | Po noční jízdě dojíždíme do Veličné, kde na tribuně dospáváme a po snídani vyplouváme na řeku Oravu, kterou na pěkně tekoucí vodě splouváme do Kralovan. Kolem Liptovské Mary se pak přesouváme na tábořiště u Lipt. Jána, kde u ohníčku se sudem a kytarou nocujeme. |
Ne 5.7. | Ráno okukujeme kemp v Lipt. Hrádku a po doplnění vody odjíždíme do Svarína, kde doplňujeme dřevo a odkud po hromadném fotu splouváme Čierny Váh a Váh. Večer ještě stíháme návštěvu termální kúpele v Lipt. Jánu, kde opět táboříme. |
Po 6.7. | Po nákupu chleba se přesouváme na Tri studničky, odkud zahajujeme výstup na 2495 m vysoký Kriváň. Po zdolání vrcholu, vypití vrcholového piva a nezbytného focení sestupujeme v dešti do Štrbského Plesa. Odtud po večeři přejíždíme do opuštěného Eurocampu v Tatranské Lomnici, který po našem příjezdu díky Hlaváčkově kytaře a Maxově foukačce opět ožívá… |
Út 7.7. | Počasí ve Vysokých Tatrách není nic moc, a tak místo výstupu na Téryho chatu přejíždíme na řeku Poprad, kterou splouváme v krajinově pěkném, dříve zakázaném, polském a pohraničním úseku nad Legnavou. Večer po několikanásobné prohlídce náměstí ve Staré Ľubovni táboříme v kempu Červený Kláštor. |
St 8.7. | Po raním deštíčku vyrážíme na pěšárnu do Pienin. Procházíme kaňonem podél Dunajce, přičemž náš postup zpomaluje neuvěřitelné množství hřibů, kterými večer oživujeme večeři. K táboru se vracíme přes nádherné vyhlídky bez známek civilizace. V podvečer ještě stíháme návštěvu muzea Červený Kláštor. |
Čt 9.7. | Za nádherného počasí a při dobré vodě splouváme celý nejzajímavější úsek Dunajce od přehrady až do polského Kroscienka. Cestou v Polsku nakupujeme kůže a sýry a v krásném prostředí kaňonu křtíme nováčky. Cestou přes Spišskou Maguru, kde létají čápi i lodě přejíždíme přes Kežmarok a Čingov do kempu Podlesok u Hrabušic, kde táboříme. |
Pá 10.7. | Pěšárna ve Slovenském Ráji. Po žebřících stoupáme roklinou kolem Suché Belé a dále přes Malý Kysel na Kláštorisko, kde se patřičně občerstvujeme. Dále různými cestami k Hornádu, jehož prielomem se vracíme zpět do tábora. |
So 11.7. | Po sbalení tábora odjíždíme na prohlídku Dobšinské ľadové jaskyně, kde doplňujeme led a z Heľpy pak splouváme hezký, ale zasviněný Hron s několika veselými stupni. Závěrečný ohníček na malebném tábořišti u Bacúchu se při kytaře protahuje až do rána. |
Ne 12.7. | Balíme, rychle snídáme a s několika zastávkami přejíždíme zpět do matičky Prahy. V loděnici ukládáme věci, loučíme se a těšíme se na další akce. Mňau mňau sem, mňau mňau tam, mňau mňau na obě strany MŇAU….. |
4.7. | Orava | Zábřež | - | Kralovany | 13 km WW I |
5.7. | Čierny Váh | Svarín | - | ústí | 6 km WW I |
5.7. | Váh | Kr. Lehota | - | Lipt. Ján | 12 km WW I |
7.7. | Poprad | Orlov | - | Legnava | 20 km WW I |
9.7. | Dunajec | Lysá | - | Kroscienko | 24 km WW I |
11.7. | Hron | Helpa | - | Bacúch | 15 km WW II |
celkem na vodě | 90 km |
6.7. | výstup na Kriváň | + 1 400 m | 15 km | 8.7. | Pieniny | + 600 m | 18 km | 10.7. | Slovenský Ráj | + 800 m | 17 km | celkem pěšárny | + 2 800 m | 50 km |
Michal Otta | 603421178 | michal.otta@usa.net |
Vladimír Hladík | 737652715 | kct.atom@seznam.cz |